Bylinky pro papoušky

Papoušci si v přírodě hledají velice pestrou stravu.Dozrálá semena kterýma jsou nejčastěji celoročně krmeni v zajetí mají v přírodě k dispozici jen určitou část roku. Jinak vše co požírají, je naprosto čerstvé a obsahuje maximum živin. Jídelníček papoušků tvoří například již zminovaná semena ve všech stádijích zralosti, pupeny, lístky, bobule,ořechy a jiné plody, dále pak nektar a pyl z květů a také mnohdy i různý hmyz.Mnoho ptáků má také rádo požírat čerstvé bylinky, kdy některé z těchto rostlin mají pozitivní vliv na jejich zdraví, takový tedy přírodní lék. Není rozhodně lehké nahradit jim bohatství přírodní nabídky potravy při chovu v klecích a voliérách.Mnozí z vás podávají papouškům pampelišku, tady doporučuji dávat jak listy, tak květ, ale i kořen, který obsahuje nejvíce pozitivních látek.Dále dáváme namátkou sedmikrásku, heřmánek, bazalku a jiný bylinky.Papoušci je nejraději konzumují čerstvé.Ovšem v zimním období jsme dosti omezeni.Mnohokrát jsem od chovatelů slyšel radu tak zkuste podávat i některé sušené byliny heřmánek, jitrocel, mateřídoušku,pampelišku,dobromysl a jiné hlavně v zimním období, kdy čerstvé byliny povětšinou neseženete.

Česnek má mnoho antibakteriálních látek. Přírodní antibiotikum, které je v malých dávkách pro papoušky bezpečné. Nabízím mým papouškům tenký plátek každý pár týdnů. Říká se, že stimuluje imunitní systém, zabíjí parazity, pomáhá při odstraňování olova a jiných toxinů z těla. Podávat lze i Medvědí česnek jak čerstvý, tak sušený

Zázvor Přidávám tenké plátky zázvoru na okus, malé množsví dám občas i do míchanice.Sušené listy zázvoru lze také přidávat do krmené dávky.

Vojtěška je bohatá na vápník, hořčík, draslík, karoten a další minerály a vitamíny. Detoxikuje játra a má antifungální látku. Stimuluje chuť k jídlu.

Aloe Vera výborný na ošetření drobných ranek, popálenin, pokousání.Byl mě doporučen i přípravek z Aloe na podporu imunity.

Chilli, chilli papričky jak čerstvé, tak sušené mají velké množství vitaminu A, B-komplexu, C, vápníku, fosforu a železa. Je to skvělý zažívací prostředek, protizánětlivý.

Heřmánek bylinka která je nabitá vápníkem. Zklidňuje nervy a trávicí trakt.

Pampeliška má spoustu vitamínů A, B1, C a látek k čištění krve.

Medunka nat velice dobře působí při nadýmání, působí dobře při zažívání a obsahuje mnoho minerálních látek

Kopřiva listy posilují organismus, já čerstvou i sušenou přidávám do míchanice

a mnohé další bylinky jsou vhodné nejen pro člověka, ale i pro naše zvířata včetně papoušků.

Napsat komentář