Chcete zabránit zákazu srazů „volnoletců“? Stáhněte si dopis pro vašeho senátora a pošlete mu ho

chcete-zabranit-zakazu-srazu-„volnoletcu“?-stahnete-si-dopis-pro-vaseho-senatora-a-poslete-mu-ho

UVNITŘ DOKUMENT – Velký ohlas vzbudil náš středeční článek o vládní novele zákona na ochranu zvířat před týráním, který by ve znění, v jakém jej schválila Poslanecká sněmovna, zakazoval výcvik papoušků k volnému letu a fakticky i srazy vyznavačů volného létání exotů přístupné široké veřejnosti. Novelou se má nyní zabývat Senát Parlamentu ČR, který by ještě mohl toto riziko zvrátit. Nedá se totiž říci, že by novela vyloženě mířila proti výcviku papoušků k volnému létání ani proti srazům „volnoletců“. Pouze je opomíjí a v boji proti drezůrám zvířat v cirkusech hází do jednoho pytle i další aktivity se zvířaty, které nemají s týráním co dočinění. Proto je důležité na tento fakt senátory upozornit a dosáhnout pozměňovacího návrhu, který by pro výcvik volného letu papoušků a srazy „volnoletců“ zajistil výjimku.

Pomoci s tím může každý, komu není jedno, že by se veřejně přístupné volné létání papoušků mohlo dostat mimo zákon. Stačí, když si stáhnete tento dopis adresovaný vašemu senátorovi, doplníte do oslovení jeho jméno, podepíšete ho, doplníte o fotografie z volného létání s vašimi papoušky a zašlete na adresu senátora z vašeho volebního obvodu (najdete ho zde). Učinit tak mohou jak jednotlivci, tak skupiny nebo celé organizace. Pokud by se nepodařilo úpravu novely zákona o ochraně zvířat před týráním prosadit, od 1. ledna 2022 by byl zakázán jakýkoli výcvik zvířat s výjimkou psů a dravců a sov pro sokolnictví. Jedinou výjimku by měly zoologické zahrady. Organizátoři veřejně přístupných srazů vyznavačů volného létání papoušků by zase museli splnit tak přísné podmínky, že by tyto akce nejspíše zanikly.

Výjimka znemožní různý výklad novely

Dá se předpokládat, že ne každý kontrolní orgán v daném regionu by proti podobným srazům postupoval striktně. Současné znění novely zákona ale dává široké m

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář