Tento příspěvek vložil pan Jan Barvík

Zdravím Vás všechny,
vidím, že ve skupině jsou hlavně ti, co mají doma nějakého mazlíka! Rád bych přispěl s problémem, který často řeším, když se mnou někteří konzultují jejich problémy.
Prvně bych zdůraznil, že je to takový další člen ve Vaší rodině. A aby jeho život byl bezproblémový a dožil se dlouhého věku, tak je důležité, aby se mu dostávalo kvalitního krmení.
V současnosti je na trhu dostupné nepřeberné množství směsí zrnin, ořechů, granulí, ovoce a zeleniny. To je jedna stránka věci. Ta druhá je jak krmíme?! A to je ten problém. Co mám zkušenosti, tak každý nasype svému mazlíkovi do misky směs zrní a oříšků. Co mazlík udělá? Spapá to, co mu nejvíce chutná! To jsou oříšky a slunečnice! Vy přijdete a pochválíte svého mazlíka, že pěkně papá. Vezmete misku a většinou ji vysypete a dáte mu tam nové krmení. A on zase papá ty své oříšky a slunečnici!
Co tím chci říci?! Váš papoušek tuční a začínají mu problémy třeba s játry. Pak se to projeví i tím že si začne škubat peří. Začíná na břiše, kde mu to svědí. A pak pokračuje dále.
Začne být nervózní a začne Vás i štípat. U některých, hlavně u papoušků senegalských jim začne růst žluté peří!
A co je nejhorší, krátí se doba jeho života!
Pokud chcete pro svého mazlíka jen to nejlepší, tak začněte od denní krmné dávky. Pro každý druh papouška jsou různě složené směsi. Podstatou je, že jim dáte jen tolik kolik snědí za ten den. Někde se uvádí, že je to asi 10% z jeho váhy!
A měl by v zásadě vyžrat i to poslední malé zrnko, co mu zůstane v misce!
Takto krmím i já své papoušky, kteří jsou v chovu!
Jsem zastáncem pestré stravy, od každého trošku!
Směs zrnin, oříšky, granule, ovoce, zelenina. A pokud to jde, tak větve (ovocné, vrba, černý bez) na okus, pampelišky i s kořeny atd…
Přeji Všem, aby jim jejich miláčci dělali radosti a ne starosti!
Zdravím Vás všechny.

1 thought on “Jak správně krmit nejen mazlíky

  1. Dobrý den,prosím o menší radu.Chovam papoušky Ara Ararauna a Kakadu žlutocecelateho Triton obě jsou mladé samičky,Ara je 9 měsíců stará a Kakadu 1 rok půl stará.Obe jsou naprosto úžasné,ale problém nastává při krmení suchou směsí .Používám směs pro velké papoušky Ara a Kakadu,Kakadu ho nasypu jen tak a ničím nedoplnuji,Kakadu přidávám do směsi různé druhy ořechů.Stava se že obě samičky krmení kompletně vyhazou z misky,tedy Ara kromě ořechů,místo aby ho zkonzumovali.V článku výše jsem se dočetla že papoušek by měl zrniny a semena zkonzumovat,bohužel to zřejmě neplatí pro naše papoušky.Take vím že pro papouška je přirozené plýtvat s krmením,přesto je možné aby papoušek misku s krmením zkonzumoval,místo aby vše vyházel a znehodnotil?Děkuji předem za informace s pozdravem Hanzikova

Napsat komentář