Jak správně vybrat krmení pro papoušky?Je lepší krmit směsí, nebo granulemi?

bylinky pro papoušky

Papoušek je odnepaměti skvělým společníkem člověka a rozhodně si zaslouží co nejkvalitnější krmivo, aby byl zdravý, spokojený a dlouho s vámi žil. Možností je hned několik. Kromě granulovaného krmiva, které seženete v každém zverimexu, je dobré vědět, které ovoce můžete papouškovi bezpečně nabídnout a jaká semínka a ořechy jsou pro něj vhodná. Samozřejmě také brzy zjistíte sami, kterou stravu váš milovaný papoušek preferuje a co má rád.Nejlepší jsou speciální krmné směsi pro papoušky, které nabízejí vyváženou potravu.

Granule pro papoušky

Granule pro papoušky se vyrábějí lisováním vybraného ovoce a zeleniny, semínek a zrní. Papoušek tak dostává kompletní živiny najednou, ale nemůže si sám vybrat, na co má momentálně chuť, a co instinktivně potřebuje v danou chvíli nejvíc. Do granulovaného krmiva se také přidávají mnohé látky uměle, aby měl mazlíček veškeré vitamíny a minerály důležité pro papoušky. Bohužel mnohdy obsahují zbytečně moc chemie, umělých barviv a konzervačních látek, volte proto pouze kvalitní granule pro ptáky na přírodní bázi bez přidaných barviv.

Směs zrní a semínek je ideální krmení pro papoušky

K dostání je rovněž krmivo pro papoušky a další ptáky v podobě již namíchaných směsí zrní, semínek a oříšků v různém poměru. Tyto směsi obvykle obsahují různé druhy a velikosti neloupaných slunečnicových semínek, dále ptačí zob, čirok, proso, pohanku, kukuřici, oves, pšenici, sezam, arašídy, cedrové nebo piniové oříšky, dokonce třeba i kolečka sušených banánů a podobně. Krmné směsi pro papoušky mohou mít opravdu rozličné složení, proto není od věci si přečíst etiketu a zjistit, co přesně obsahují. Na základě toho se můžete rozhodnout, co je pro vašeho papouška vhodné a co mu chutná či ne. Některé druhy papoušku si vystačí s kompletním krmivem v podobě senegalského prosa.

Napsat komentář