Kam se obracet, když se chcete jako dobrovolníci postarat o zvířata z Ukrajiny?

kam-se-obracet,-kdyz-se-chcete-jako-dobrovolnici-postarat-o-zvirata-z-ukrajiny?

Velkou odezvu měl včerejší článek Ararauny o pomoci chovatelům zvířat a majitelům domácích mazlíčků na Ukrajině. Řada čtenářů se ptá, jakým způsobem může nabídnout svoji pomoc, ať již v podobě krmiva, finančních prostředků nebo dočasného starání o konkrétní zvířata z Ukrajiny. Pro jednodušší přehled jsme pro vás připravili základní informace o jednotlivých aktivitách neziskových organizací a odkazy na jejich databáze dobrovolníků, do kterých se můžete zapsat. Nadále bohužel platí, že převoz zvířat především z východních regionů Ukrajiny je vzhledem k brutálním bojům prakticky nemožný. Situace se mění každou hodinu a prvořadá je snaha ochránit životy a zdraví lidí žijících na okupovaném území.

Finanční pomoc přes UAnimals

Česká organizace Svoboda zvířat zahájila 26. února sbírku na zaopatření opuštěných zvířat v oblastech bojů. Peníze půjdou prostřednictvím organizace UAnimals konkrétním zvířecím útulkům na Ukrajině, které se snaží opuštěná zvířata odchytávat a poskytnout jim potřebnou péči. Přispět lze částkami 300, 500, 2000, 5000 Kč nebo libovolnou jinou sumou prostřednictvím služby Darujme.cz. „Největší problém je nedostatek krmení a v některých přístřešcích je problém s vodou. Zvířata se bojí explozí,” informuje na svých sociálních sítích ukrajinská organizace na ochranu zvířat UAnimals.

Přímý odkaz: Sbírka na podporu opuštěných zvířat na Ukrajině

Adopce zvířat z Ukrajiny

Pokud chcete přímo pomoci tím, že se dočasně postaráte nebo si zcela adoptujete zvířata z okupované Ukrajiny, můžete se zapsat do databáze dobrovolníků české organizace Vegan Fighter. Formulář umožňuje varianty doč

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář