Obrovská šance, jak zabránit prodeji velkých papoušků v obchodech pro zvířata

obrovska-sance,-jak-zabranit-prodeji-velkych-papousku-v-obchodech-pro-zvirata

Každý z nás z různých důvodů někdy zavítá do prodejen Pet Center, Zooprodejen, Zverimexů atd., které zákon sjednocuje pod názvem „obchod se zvířaty“. Jsme velmi často svědky, že se v těchto obchodech prodávají velcí papoušci rodu ara, kakadu, žako, amazoňan či eklektus a další, kteří v naprosto nevyhovujících podmínkách čekají na svého nového majitele a často marně.

Jsem si skoro jist, že žádný čtenář těchto stránek by si papouška v obchodě se zvířaty nikdy nekoupil. Pro všechny ty ostatní platí, že nákup papouška v obchodě se zvířaty, na rozdíl od seriózního a zkušeného chovatele, nese obrovské množství rizik. Nikdy nevíte v podstatě skoro nic o původu papouška, jeho přibližném věku, jeho kondici a zejména psychickém a zdravotním stavu.

Je veřejným tajemstvím, že tito zejména velcí papoušci nejenže dlouhodobě čekají na svého majitele, ale často mění prostředí a putují mezi prodejnami k nalákání návštěvníků, tedy potencionálních kupujících.

Každý z nás pamatuje řadu „záchranných“ akcí na velké papoušky z obchodů se zvířaty, kde se pořádaly a pořádají sbírky na jejich výkup pro alespoň důstojné dožití. Jsou to někdy až naprosto tragické a mimořádně smutné případy, které z mého subjektivního pohledu hraničí skutečně až s týráním. Je potřeba si uvědomit, že velcí papoušci jsou leckdy umístěni v prodejnách bez denního světla, natož slunečního svitu. Často vidíme zcela nevyhovující klece a já sám jsem byl svědkem, kdy

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář