Oddělení CITES na ČIŽP nekončí, odcházející inspektoři mají nabídku od ministra Brabce

oddeleni-cites-na-cizp-nekonci,-odchazejici-inspektori-maji-nabidku-od-ministra-brabce

Až do konce prosince budou dobíhat pracovní úvazky pěti členům oddělení CITES na České inspekci životního prostředí, kteří v průběhu listopadu podali výpověď. ČIŽP tak ke konci letošního roku opustí kompletní sestava oddělení CITES, což však podle mluvčí inspekce Radky Nastoupilové nebude znamenat, že by činnost oddělení byla paralyzována. Agendu CITES bude inspekce v rámci zákona zajišťovat i nadále, a to prostřednictvím dalších odborných zaměstnanců, kteří s ní mají zkušenosti. Pro inspekci nadále pracují i desítky inspektorů v regionech, dodala Nastoupilová. Jejich činnost nemá být stávající situací nijak poznamenána.

Odcházející členové oddělení CITES se mezitím setkali s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, který jim nabídl možnost spolupráce s resortem ve formě odborných poradců na problematiku „wildlife crimi“. ČIŽP přímo spadá pod ministerstvo, a to nedávno rozporovalo plánovanou organizační změnu v centrále inspekce, která měla spočívat v úplném zrušení oddělení CITES k 1. říjnu 2020. Proti se vyslovil státní tajemník ministerstva Jan Landa i ministr Richard Brabec, kteří ji označili za „nesystémovou“ a ředitel ČIŽP Erik Geuss změnu následně stáhl. Pracovníci oddělení CITES se ale rozhodli inspekci opustit a postupně podali výpověď. Stěžovali si přitom na špatné vztahy s vedením ČIŽP.

Českou inspekci životního prostředí opustilo celé oddělení CITES, včetně šéfinspektorky Pavly Říhové

Přesunou se inspektoři na ministerstvo?

Ministr Brabec se s nespokojenými zástupci oddělení CITES osobně setkal a diskutoval s nimi o možnosti budoucí spolupráce s minist

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář