Okrasné kachny vdechnou život do zahrady

kachny

Okrasné kachny a husy jsem vždy obdivoval v zoologických zahradách a nakonec se rozhodl, že si také nějaké pořídím a tak jsem si zakoupil jeden pár Kachničky mandarinské a jeden pár Kačenky karolínské.

Tyto druhy nejsou nijak náročné ani na stravu a ani na teplotu přes zimní období.V zimě jim stačí nějaké místo kam se mohou schovat před nepřízní počasí a jinak naší zimu snesou velice dobře.

Krmím směsí zrnin a také občas dostávají granule pro vodní ptactvo.Přes léto je spotřeba krmiva minimální, jelikož kačenky chovám zcela volně na zahradě a tak se pasou a hledají si hmyz.

Vybudoval jsem na zahradě dvě menší jezírka, která jim bohatě dostačují.

Hned prvním rokem oba páry zahnízdili a následně vyvedly kachny mladé.Na vejcích sedí pouze kachna, kačer jí nestřídá, ale zato hlídkuje v blízkosti hnízda a krásně stráží.

Následující rok jsem si pořídil od každého ještě pár a to mutačních ptůků tentokrát a k tomu jeden pár Hvízdáků chilských.Letos na podzim plánuji pořízení nějakých čírek.

Okrasné kachny nádherně oživí vaší zahradu a nic neničí.Navíc je na kačenky krásný pohled a když vyvádějí mladé je milé všechno dění okolo pozorovat.

Napsat komentář