Papoušci bez hranic: Nová aliance na ochranu ohrožených druhů ve Střední Americe a Karibiku

papousci-bez-hranic:-nova-aliance-na-ochranu-ohrozenych-druhu-ve-stredni-americe-a-karibiku

Jedenáct nevládních organizací ze Střední Ameriky a Karibiku se spojilo do společné aliance „Loros Sin Fronteras“ („Papoušci bez hranic“), která se bude snažit zvýšit veřejné povědomí o hrozbách, jimž čelí papoušci v tomto regionu. Drtivé většině druhů těchto exotických ptáků ve Střední Americe a Karibiku totiž hrozí vyhubení. Ze 44 původních druhů je polovina přímo ohrožena vyhynutím, dalších šest je kriticky ohroženo a jeden druh – ara kubánský – již vyhynul. Na vině přitom nejsou pouze pašeráci a překupníci s nelegálně odchycenými ptáky, vejci a mláďaty odebranými z hnízd, ale především ničení původních biotopů, takže ptáci přichází o hnízdní příležitosti i zdroje potravy.

Mexiko hlásí 78 tisíc nelegálně odchycených papoušků ročně

Do aliance „Papoušci bez hranic“ vstoupily organizace Mesoamerican Society for Biology and Conservation (Psitaciformes Thematic Group), Tropical Science Center, Defenders of Wildlife of Mexico, Organización Vidas AC, One Earth Conservation, Paso Pacífico, Fundación en Ciencias para el Study and Conservation of Biodiversity (INCEBIO), Institute of Ecology and Systematics, Las Arrieras Reserve, Wildlife Rescue and Conservation Association (ARCAS) a United Corridors AC. Společně chtějí vystupovat proti masivnímu odlesňování, intenzívnímu zemědělství a chovu hospodářských zvířat či šíření invazních nepůvodních druhů, které zabírají biotopy a obsazují hnízdní dutiny domovským druhům.

„Nelegální obchod negativně ovlivňuje většinu populací papoušků v regionu. Jenom v Mexiku je každoročně nelegálně odchyceno více než 78 tisíc papoušků. Drtivá v

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář