Rekordní léto v Papouščí zoo Bošovice: 50 % nárůst návštěvníků oproti loňsku a čtyři prvoodchovy

rekordni-leto-v-papousci-zoo-bosovice:-50-%-narust-navstevniku-oproti-lonsku-a-ctyri-prvoodchovy

UVNITŘ GALERIE – Právě končící letní prázdniny přinesly mimořádně vysokou návštěvnost specializované Papouščí zoologické zahradě v Bošovicích na jižní Moravě. Po jarní dvouměsíční pauze, kdy musela být zoo uzavřena kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru, počet návštěvníků v porovnání s loňským rokem raketově vzrostl a jenom během července v Bošovicích uvítali přes 13 tisíc milovníků papoušků, v srpnu dokonce 16 tisíc. „Je to o 50 procent více oproti loňskému létu, a už to byla sezóna rekordů,“ říká zakladatel zoo Vlastimil Škrhák. Pro porovnání: za celý loňský rok do Papouščí zoo zavítalo 45 tisíc návštěvníků. Zahrada tak těžila z rozhodnutí řady Čechů nevycestovat letos na dovolenou do zahraničí a zaměřit se na tuzemské zajímavosti, ale také z toho, že si najala nového manažera Josefa Bojanovského.

V červenci také zoo přivítala dvoustého tisícího návštěvníka od chvíle, kdy se v roce 2011 otevřela veřejnosti. Pozadu ovšem nezůstaly ani chovatelské úspěchy. Do konce letních prázdnin bošovičtí zaznamenali čtyři prvoodchovy. K již dříve medializovaným mláďatům u arů žlutokrkých a malých přibyli aratingové dlouhoocasí a papoušíčci kolumbijští. „Rodiče aratingy dlouhoocasého jsme získali z Loro Parque na Tenerife na Kanárských ostrovech (jedná se o největší papouščí sbírku na světě). A o mládě se rodiče vzorně starají,“ pochlubili se provozovatelé zoo na svém webu. Papoušíčci kolumbijští byli posledním ze šesti druhů papoušíčků chovaných v Bošovicích, které se zahradě dosud nepodařilo rozmnožit.


Mláďata od pěti druhů arů

Papouščí zoo získala ve spolupráci s Forpus klubem zaměřeným na chov papoušíčků takřka všechny dostupné druhy těchto nejmenších jihoamerických papoušků. Zbývá jí sehnat vzácné papoušíčky modravé. Čtvrtým rokem také v Bošovicích odchovávají amazoňany nádherné, přičemž

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář