Video novinky ze světa papoušků: modrá mutace ararauny mezi paneláky, invaze kakaduů a chytré budky pro latamy

video-novinky-ze-sveta-papousku:-modra-mutace-ararauny-mezi-panelaky,-invaze-kakaduu-a-chytre-budky-pro-latamy

Pomalu se nám vrací ptačí burzy a chovatelské trhy, proto přesouváme tento nový video seriál z pátku, který bude nadále patřit přehledu blížících se víkendových burz, na čtvrtek. A co v dnešním díle uvidíte? Divokého aru araraunu modré mutace, který volně poletuje ve venezuelské metropoli Caracasu, obrovské hejno kakaduů tenkozobých, jež zaujalo světová média tím, že na jedno odpoledne zcela ovládlo australské městečko Nowra, ale česká média si jejich anglický název „corellas“ vysvětlila tak, že jde o korely. Rozhodně si nenechte ujít záběry unikátní chytré budky pro divoké latamy vlaštovčí, která chrání hnízdící samici před útokem vačic, ale také souboj loriů mnohobarvých s kukačkou na krmítku a kočkující se nestory kaka na Novém Zélandu.

Modrá mutace ararauny na paneláku v Caracasu

O skupinách volně žijících arů araraun ve venezuelské metropoli Caracasu jsme na Ararauně psali opakovaně. V jednom článku jste se mohli dočíst i o jedinci modré mutace, který létá společně s přírodně zbarvenými ptáky do oken a balkonů panelových domů a nechá se přikrmovat od lidí. Populace araraun žijící v Caracasu ale nepochází z přírody, jde o někdejší domácí mazlíčky a ptáky, kteří strávili čas ve speciálním rehabilitačním centru na kraji metropole a poté byli vypuštěni do přírody. Modrá mutace je podle vědců důsledkem příbuzenského křížení v rámci této malé městské populace papoušků.

Invaze kakaduů tenkozobých do australského městečka

Záběry tisíců kakaduů tenkozobých, kteří koncem dubna doslova zaplavili ulice městečka Nowra v australském státě Nový Jižní Wales, jste patrně už viděli v televizním zpravodajství nebo na zpravodajských webech. Média tento jev přirovnávala ke k

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář