Východočeští Exotáři podporují jednotná pravidla pro bodované výstavy, navrhují ale úpravy

vychodocesti-exotari-podporuji-jednotna-pravidla-pro-bodovane-vystavy,-navrhuji-ale-upravy

UVNITŘ DOKUMENT – Podporu nápadu vytvořit jednotná pravidla pro pořádání bodovaných výstav exotického ptactva v České republice vyjádřili na své sobotní členské schůzi chovatelé ze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Z diskuse nad návrhem pravidel, které v červnovém čísle časopisu Nová EXOTA vydali ředitel výstavy EXOTA Olomouc Jan Sojka, předseda Klubu přátel exotického ptactva (KPEP), manažer výstavy EXOTIKA Lysá nad Labem Ladislav Žoha a předseda Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva Českého svazu chovatelů (ÚOK CHOEP ČSCH) Martina Kabáta, vyplynuly čtyři návrhy na změny jednotlivých bodů pravidel.

Východočeští Exotáři navrhují zrušit ustanovení, že na národní bodované výstavě exotického ptactva bude pro konkrétní mutaci otevřena skupina pouze v případě, že v ní bude vystaveno nejméně šest ptáků od tří chovatelů. „Navrhujeme tento bod zcela zrušit, protože jedinec neobvyklé či málo vystavované mutace dosahující stanovené hranice 93 bodů by neměl šanci získat titul Mistr ČR, protože by nebyla otevřena skupina,“ vysvětlil předseda Exotářů Jiří Vojtěch, aktivní vystavovatel mutačních agapornisů růžohrdlých. Národní výstavy bodovaného ptactva (EXOTA Olomouc a EXOTIKA Lysá nad Labem) by se také měly řídit pouze podle platného standardu světové organizace C.O.M.

Stanovisko ZO ČSCH Exotáři … by Jan.Potucek on Scribd

„Jsme proti zákazu klubových výstav před těmi národními“

„Navrhujeme posuzování na národních výstavách pouze dle platného standardu C.O.M. Znamená to podstatně méně výstavních skupin, soutěž zajímavější a umístění cennější,“ píší Exotáři ve svém stanovisku. Pořadatelům národních výstav i organizátorům ostatních výstav by ponechali možnost rozhodnout o hodnocení tzv. Predikátem. „Místní a klubo

Pokračuj ve čtení


Napsat komentář